Támogatási lehetőség a
GINOP-5.2.1. projekt – IFJÚSÁGI GARANCIA RENDSZER-ben
Az Ifjúsági Garancia Rendszer célja
Az Ifjúsági Garancia Rendszerben és a keretében megvalósuló Ifjúsági Garancia munkaerő-piaci programban a résztvevők, azaz a 25 év alatti fiatalok, többféle támogatási eszköz felhasználásával segítségnyújtásban részesülnek, annak érdekében, hogy a munkaerőpiac aktív résztvevői váljanak.
Az Ifjúsági Garancia lényege, hogy azon 25 év alatti fiatalok számára, akik sem nem tanulnak, sem nem dolgoznak, a foglalkoztatási szolgálat meghatározott időn (első körbe 6 hónapon, további programlépcsőkben már 4 hónapon) belül valamilyen konkrét lehetőséget ajánljon fel az elhelyezkedésre, a munkatapasztalat-szerzésre, vagy a tanulásra.
A cél az, hogy a nem foglalkoztatott fiatalok minél rövidebb időt töltsenek munkanélküliségben, inaktivitásban vagy tanulás nélkül, illetve, hogy személyre szabott segítséget kapjanak a munkaerő-piaci helyzetük javításához. A szakképzetlen fiatalok esetében ez elsősorban azzal érhető el, ha visszatérhetnek a tanuláshoz, egy új lehetőséget kapnak a gazdaság igényeihez igazodó szakképesítés megszerzésére. A szakképzett fiatalok esetében a munkatapasztalat megszerzésére, illetve a versenyszférában történő elhelyezkedés segítésére szükséges helyezni a hangsúlyt.
A szándék az, hogy munkaerő-piaci program által nyújtottak segítségével javuljon a fiatal munkaerő-piaci helyzete, s mihamarabb megvalósulhasson a támogatás nélküli munkaerő-piaci integrációja.
Magyarországon az állami foglalkoztatási szerv járási hivatalai szolgálnak Ifjúsági Garancia Rendszerbe való belépési pontként az érintett fiatalok számára, a program koordinációját Bács-Kiskun megyében a Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal Foglalkoztatási Főosztálya látja el.
Az Ifjúsági Garancia Rendszer célcsoportja
A 25 év alatti (15-24 év közötti) sem nem tanuló, sem nem dolgozó fiatalok.
E célcsoportba tehát mindazon fiatalok beletartoznak, akik a fenti jellemzőkkel bírnak, akkor is, ha álláskeresőként vagy egyéb módon nyilvántartottak az állami foglalkoztatási szervnél, illetve akkor is, ha annak nyilvántartásában semmilyen módon nem szerepelnek még.
A célcsoportot hármas bontással kezeli a program:
- kevesebb, mint 6 hónapja munkanélküli 25 év alatti (15-24 közötti) fiatalok,
- legalább hat hónapja munkanélküli 25 év alatti (15-24 közötti) fiatalok,
- 25 év alatti (15-24 év közötti) inaktív fiatalok.
Az Ifjúsági Garancia Rendszer támogatási eszközei
- Képzési támogatások:
- ügyfél képzésben való támogatása (100 %),
- utazási támogatása,
- keresetpótló juttatás támogatása (max. 79.900,- Ft/hó).
- Foglalkoztatási támogatások:
- bérköltség-támogatás: a munkabér és a ténylegesen átutalásra kerülő szociális hozzájárulási adó legfeljebb 100 százalékos támogatása,
A támogatás 90 napra, továbbá 6+3 illetve 10+5 hónapra állapítható meg célcsoporttól függően. - bértámogatás: a támogatás mértéke bruttó 250 000,- Ft/hó munkabér és járuléka legfeljebb 70 %-nak megfelelő összeghatárig állapítható meg legfeljebb 8 hónap lehet, 4 hónapos továbbfoglalkoztatási kötelezettség mellett.
- vállalkozóvá válási támogatás: A vállalkozóvá váló programba bevont álláskereső részére a minimálbér összegének megfelelő, legfeljebb 6 hónap időtartamig havonként folyósított támogatás állapítható meg. A támogatás mértéke 2017. évben 127 000,- Ft/hó.
- utazási támogatás: a programban résztvevő, és az őt foglalkoztató munkaadó részére, a támogatott foglalkoztatás teljes időtartama (bértámogatás, bérköltség támogatás) alatt megtéríthető a munkába járással kapcsolatos helyközi utazási költség. Az utazási költségek támogatásának mértéke a felmerülő utazási költségek 100%-a.
A támogatások részleteiről érdeklődni lehet:
BKMKH Jánoshalmi Járási Hivatal Foglalkoztatási Osztály:
6440 Jánoshalma, Kölcsey u. 12. Tel. 77/ 795 015
Ügyfélfogadási idő:
Hétfő |
Kedd |
Szerda |
Csütörtök |
Péntek |
08.00-12.00 13.00-16.00 |
08:00-12:00 |
08.00-12.00 13.00-16.00 |
nincs |
08.00-12.00 |